Jestem absolwentem stacjonarnych studiów prawniczych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W latach od 2013 do 2016 r. odbyłem aplikację radcowską organizowaną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach. Egzamin uprawniający do wykonywania zawodu radcy prawnego zdałem w maju 2016 r., a w lipcu 2016 r. zostałem wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-3720. Od tego czasu wykonuje zawód radcy prawnego.

Praktykę zawodową rozpocząłem już w okresie studiów. Moja ścieżka zawodowa wiodła przez kancelarię prawną z siedzibą w Tychach, gdzie obsługiwałem zarówno klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Reprezentowałem ich zarówno na etapie przedsądowym jak w postępowaniach sądowych. W toku pracy w kancelarii utwierdziłem się w przekonaniu, że prawo jest ogromnie rozległą dziedziną wiedzy, a jedyną drogą do zapewnienia obsługi prawnej na najwyższym poziomie jest specjalizacja.

W ten sposób trafiłem do Grupy Kapitałowej WASKO, z którą współpracowałem w latach od 2015 do 2019 r. Był to dla mnie czas intensywnego zdobywania doświadczenia w obszarze prawa nowych technologii. Obsługując spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej WASKO zapewniałem prawną obsługę zagadnień IT w możliwie najszerszym spektrum – umowy wdrożeniowe, umowy licencyjne, umowy outsourcingu informatycznego, umowy oraz regulamin dla usług świadczonych w modelu SaaS oraz wsparcie prawne w obszarze danych osobowych (RODO). 

Praca zawodowa pozwoliła mi zdobyć niezbędną wiedzę i doświadczenie do świadczenia pomocy prawnej dla branży nowych technologii. Widzę tę uzupełniłem i ugruntowałem na studiach podyplomowych „Prawo nowoczesnych technologii”, które organizowane są przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Studia te ukończyłem w 2018 r. z wynikiem bardzo dobrym.

Swoją indywidualną kancelarię prawną specjalizującą się obsłudze branży IT prowadzę już od października 2017 r. 

W ramach kancelarii świadczę stałą obsługę prawną dla podmiotów z branży IT, a niezależnie od tego realizuję pracę projektowe (w oparciu o pojedyncze zlecenia).

Aktualnie stale współpracuję także z jedną z czołowych kancelarii prawnych w Polsce w obszarze IT z siedzibą w Warszawie.