Jestem absolwentem stacjonarnych studiów prawniczych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wyniki osiągane w toku studiów pozwoliły mi dwukrotnie uzyskać stypendium naukowe. Przez cały okres studiów łączyłem naukę z pracą zawodową.

W 2011 r. rozpocząłem pracę w kancelarii prawnej Talarczyk i Roessler spółka partnerska radców prawnych z siedzibą w Tychach.

Studia ukończyłem w 2012 r. z wynikiem bardzo dobrym na dyplomie, broniąc pracę magisterską w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego.

W tym samym roku zdałem egzamin wstępny na aplikację radcowską. W latach od 2013 do 2016 r.  odbyłem aplikację radcowską organizowaną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach.

Pracując w kancelarii spectrum spraw, z którymi się zderzyłem był bardzo szeroki. Obsługiwałem zarówno klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców. Reprezentowałem ich zarówno na etapie przedsądowym jak w postępowaniach sądowych. W toku pracy w kancelarii utwierdziłem się w przekonaniu, że prawo jest ogromnie rozległą dziedziną wiedzy, a jedyną drogą do zapewnienia obsługi prawnej na najwyższym poziomie jest specjalizacja.

Mimo, że bardzo wiele czasu w swoim życiu poświęciłem na doskonalenie warsztatu prawnika, zawsze interesowałem się światem nowych technologii. Kiedy wiec zdecydowałem, że specjalizacja jest tą ścieżką, którą chcę podążać, wybór nie był trudny. Chciałem wykorzystać swoje umiejętności przy realizacji projektów informatycznych.

W ten sposób trafiłem do Grupy Kapitałowej WASKO, w której pracowałem w latach 2015 do 2019 r. Był to dla mnie czas intensywnej nauki prawa nowych technologii. Obsługując spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej WASKO zapewniałem prawną obsługę umów wdrożeniowych na rozbudowane systemy informatyczne, umów outsourcingu informatycznego, ofertowania oraz realizacji zamówień publicznych na rozwiązania informatyczne.  

Egzamin uprawniający do wykonywania zawodu radcy prawnego zdałem w maju 2016 r., a w lipcu 2016 r. zostałem wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach pod numerem KT-3720. Od tego czasu wykonuje zawód radcy prawnego.

Praca zawodowa pozwoliła mi zdobyć niezbędną wiedzę i doświadczenie do świadczenia pomocy prawnej dla branży nowych technologii. Widzę tę uzupełniłem i ugruntowałem na studiach podyplomowych “Prawo nowoczesnych technologii”, które organizowane są przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Studia te ukończyłem w 2018 r. z wynikiem bardzo dobrym.